Wybielanie

W dzisiejszych czasach piękne i białe zęby są niezwykle cennym atutem. Nie tylko poprawiają własne samopoczucie, pewność siebie i dodają uroku, ale wpływają na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie, niejednokrotnie odgrywając znaczną rolę podczas rozmów kwalifikacyjnych u pracodawców.

 

Dowiedziono, że są drugą po oczach częścią twarzy, na którą podświadomie zwracamy uwagę u innych.

 

Skutecznym sposobem estetycznej poprawy wyglądu zębów jest ich wybielenie. W moim gabinecie proponuję dwie metody wybielania – nakładkową oraz metodę BEYOND.

 

Metoda BEYOND

 

Metoda BEYOND polega na użyciu lampy akceleratora BEYOND, który emitując niebieskie światło o wysokiej częstotliwości aktywuje żel wybielający zaaplikowany wcześniej na powierzchnię zębów. Pozwala to na uzyskanie efektu rozjaśnienia od 5 do 14 tonów.

 

Metoda BEYOND pozwala na maksymalne ograniczenie czasu wybielania do minimum. Cały zabieg odbywa się w gabinecie i trwa ok. 1 godziny. Efekt widoczny jest natychmiast zakończeniu zabiegu. Metoda pozostaje całkowicie bezpieczna dla pacjenta mimo wysokiego stężenia żelu wybielającego, ponieważ podczas całego zabiegu pozostaje on na powierzchni zębów, pacjent cały czas jest pod kontrolą lekarza, a także dodatkowo dziąsła izolowane są specjalną światło utwardzalną barierą, zabezpieczającą przed przedostaniem się na nie żelu.

Metoda ta nie daje nadwrażliwości lub występuje w niewielkim stopniu przez krótki czas po zabiegu.

 

Metoda nakładkowa

 

W gabinecie pobiera się wyciski zębów na podstawie których w pracowni protetycznej technik wykonuje specjalne nakładki z tworzywa sztucznego, indywidualnie dla każdego pacjenta. Są one przeźroczyste i bezpieczne. Pacjent w gabinecie oprócz nakładek otrzymuje żel wybielający, który następnie samodzielnie w domu aplikuje do nakładek. Umieszcza nakładki na zębach i pozostawia na całą noc. Zabieg w zależności od stanu zębów powtarza się do 4 razy ale efekty często widoczne są już po pierwszej nocy.